Мінін на площі Нижнього Новгорода – Костянтин Маковський

Мінін на площі Нижнього Новгорода   Костянтин Маковський

Написання цього монументального патріотичного твору зайняло у художника цілих шість років. Це полотно вважається найбільшим в Росії, на ньому зображено більше ста різних персонажів.

Після написання Іллею Рєпіним картини “Запорожці пишуть листа турецькому султану”, яке з величезним захопленням було прийнято глядачами, Маковський зважився на написання полотна на патріотичну тему, що має великий і вдячний відгук у серцях російського народу.

З великою часткою відповідальності художник підійшов до історичної достовірності такої масштабної роботи. Він відправився в Нижній Новгород, де провів багато часу, вивчаючи архіви. Звідти він дізнався, що діяння, яке він хотів відобразити на полотні, проходило в базарний день, недалеко від церкви Миколи. Саме там Козьма Мінін звернувся до нижегородцам зі своїм зверненням.

Для написання осіб безлічі персонажів, Костянтин Маковський робив замальовки людей прямо з вулиці з вікна свого готельного номера на вул. Різдвяної, вивчаючи поведінку і звички представників різних станів. Дуже вірогідно художнику вдалося передати характер і навіть настрій кожної людини, зображеного на полотні.

У Нижньому Новгороді Маковський заводить знайомство з Андрієм Йосиповичем Карєліним – відомим нижегородським фотографом, художником і колекціонер старожитностей, який допомагає художнику відновлення зовнішнього вигляду різних людей того часу, скрині та скриньки на картині змальовані з реальних предметів.

Художник зобразив ранній осінній ранок, земський староста Кузьма Мінін з імпровізованої трибуни закликає базарний люд, що зібрався на торги, допомогти в боротьбі за звільнення Московської держави від іноземних загарбників. Абсолютно різні люди несуть свої заощадження і речі і складають їх біля Мініна.

Природно, після написання першої картину побачив Нижній Новгород в 1896 році. Величезна, більше 6 квадратних метрів, патріотичне полотно справило справжній фурор викликало безліч суперечок і пересудів, нестихаючих і донині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мінін на площі Нижнього Новгорода – Костянтин Маковський.