Воїн – Сальвадор Далі

Воїн   Сальвадор Далі

Практично весь простір полотна включена наикрупнейшим планом обличчя воїна. Голова в шоломі, рот прикритий зігнутими пальцями руки. З очниць воїна на глядача дивиться його ж особа, зменшене і відбите двічі. Списи підпирають надбрівні дуги. Одну його ніздрю підтримує рогатина-підпора.

У воїна безглузде вираз обличчя, він нагадує божевільного. Ліва частина полотна являє собою цікаву нагромадження дрібних деталей. З шолома воїна виростає деревне пагін, що має форму ерегованого фалоса. Верхівка втрачається в густому клубочиться хмарі. З підстави втечі звисають вниз м’які годинник.

Впритул до голови воїна розташована тісно зростаюча група кипарисів. Окремо стоїть кипарис свічкою височіє на задньому плані. Все це – і дерева, і годинник – символи течії часу. Персонаж картини не несе на собі прикмет часу. Каска або шолом, багнети або списа, – це не має значення.

Воїн залишається женцем смерті незалежно від епохи. Римський легіонер або вікінг, хрестоносець, кірасир, гусар, рядовий піхотинець або воєначальник, – це його обличчя, його збірний образ. Час йде своїм чередом, а люди все так само знищують один одного. Час смерті – суб’єктивне час, який відлічують “м’які” годинник Дали, – може наступити в будь-який момент. Воїн несе його з собою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Воїн – Сальвадор Далі.