Жінка з головою троянд – Сальвадор Далі

Жінка з головою троянд   Сальвадор Далі

У картині дуже багато символів, а ще вона наповнена страхами і очікуваннями художника одночасно. Фон полотна – це небо в зірках перед світанком. І ось у таку предутреннюю пору дві подружки займаються пересічним жіночою справою: приміряють нове убрання.

Одяг ще не зовсім готова, а тканина, спадаючи, перетворюється в сильні руки чоловіки, які не хочуть відпускати витончену фігуру. Одна з подруг схилилася в задумі над ескізом наступного наряду. Моделі дуже делікатні. Їх крихкість підкреслюється видніється на білій табличці яйцем.

На задньому плані полотна ситуація куди більш цікава. Тут маленька постать чоловіка в абсолютному самоті розглядає голову собаки, на макушечной частини якої скелі. Тут все символічно: скала – перешкоди в досягненні мети, голова собаки – відданість, яка часто лякає. Подібні труднощі завжди стають на шляху у стосунках чоловіка з прекрасною половиною людства. З одного боку – у них страх перед гріхом, а з іншого – можливість спокуси.

Однак ілюзія незабаром зруйнується – зійде сонце. Після його сходу зникнуть тіні, фігур жінок будуть повернуті риси земної людини. І, безсумнівно, зникнуть страхи, які можуть і повернутися.

Колірна палітра полотна дуже широка, всі фарби роботи з’єднує плаття дами, яка працює над малюнком. А от яскраво-червоний пояс відображає її внутрішню сутність.

Створюючи полотно, художник експериментує в області фантазій. Всі предмети в картині є символами.

Приміром, голова однієї з героїнь виткана з квітів, що підкреслює чарівність, а також ілюзорність що позує моделі.

Картина наповнена порожнечею повітря. Всі об’єкти знаходяться в одній площині, але горизонт порожній.

У своїй роботі Дали натякає на те, що сукня не буде зшито ніколи. Це своєрідна спроба показати безперервність відносин між істинною красою і людством.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Жінка з головою троянд – Сальвадор Далі.