Дари моря – Якопо Дзукки

Дари моря   Якопо Дзукки

Флорентійський маньерист Якопо Дзукки створив чимало робіт для прикраси палаців і вілл. Однією з них є невелике полотно “Дари моря”, представляє алегорію відкриття Америки.

На скелястому острові сидять нереїди і морський бог, їх тіла прикрашені перлами і коралами, а навколо розсипані виловлені скарби – перлини і різноманітні по формі раковини, серед яких видніються також коралова гілочка, великий рак і равлик.

Все море до горизонту повно пірнаючих пливуть на човнах мисливців за підводною красою, і на виднеющихся далеко островах люди теж святкують щедрість водної стихії. Легкістю і радістю наповнена ця картина, гумористичний відтінок вносить в неї мавпочка, на яку одягли намиста і сережки.

Ретельно виписаними чудовими деталями художник надав своїй роботі декоративність, яку так цінували його замовники. Але при всій невимушеності зображеного вона несе в собі глибокий сенс: як вчили слідом за античними філософами ренесансні гуманісти, життя на лоні природи не тільки заспокоює людину, але і покращує його.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)