Мадонна Барді – Сандро Боттічеллі

Мадонна Барді   Сандро Боттічеллі

Картина художника Сандро Боттічеллі “Мадонна Барді” , повна назва картини “Мадонна з Іоанном Хрестителем та Іваном Богословом”. Розмір вівтарної роботи 185 x 180 см, дерево, темпера.

Цей вівтарний образ замовив художнику Аньоло Барді для своєї сімейної капели під флорентійської церкви Санто-Спіріто, тому картину і називають “Мадонна Барді”. Ця картина Боттічеллі представляє інший тип композиції, ніж раніше написані художником “Мадонни”.

На ювелірно прикрашеному троні сидить Пресвята Діва Марія з немовлям на колінах, по боках від неї зображені обидва святих Іоанна. Гостро окреслені постаті виступають на тлі трехарочной садової альтанки і кам’яного парапету з тонкою різьбою” які підкреслюють сплощений характер побудови, незначну глибину зорового простору, де перебувають Мадонна з немовлям і святі. Принцип розміщення сцени на тлі, що нагадує шпалеру з рослинним візерунком, перегукується з картиною “Весна”.

Але якщо “Весна” була написана повітряними, летять лініями і забарвлена гармонійним настроєм з легким присмаком меланхолії, то тепер дух зображення змінюється. Лінії стають чіткими, навіть жорсткими, що особливо чітко проявляється в орнаментальному плетінні з листя. На вигляд персонажів лягає печатка сумній задумі, скорботи і відчуженості.

Рівновага між чуттєвою красою і одухотвореністю зсувається в бік останньої. Помітну роль у картині грає теологічний елемент, що багато в чому залежить і від ритуального призначення картини. Усюди в букети та рослинні прикраси вплетені стрічки з написами. Як квіти і гілки, зображені майстром, ці написи містять в собі натяк на втілення Христа і його Пристрасті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)