Саня Маліков – Аркадій Пластов

Саня Маліков   Аркадій Пластов

Відомий російський художник Аркадій Олександрович Пластів дуже любив зображати сільську життя і її мешканців. Хоча він писав і навколишні пейзажі його село, і життя односельчан, багато його картини відносять саме до портретного жанру, так як автор писав з натури.

Портретної є і його картина “Саня Маліков”. Це маленький хлопчик близько дванадцяти років. Він зображений сидячим на стільці. Картина дуже темна. Фон переливається від чорного до темно-коричневого. Трохи розглядається червонувата спинка стільця і синювате кофта хлопчика.

На цьому чорному тлі дуже чітко видно бліде обличчя Сани Малікова. Злегка худорляве і витягнуте, але з правильним вигином носа і красивими карими очима. Волосся коротко стрижене, але, видно, що густі і трохи рудувате. Хоча ми бачимо його тільки по пояс, але можемо уявити собі його повністю. Він високий і худорлявий. Є в усьому його образі щось доросле.

Також не можна обійти увагою і товариша, якого хлопчик тримає на руках. Це невеликий пес темного кольору зі світлою мордочкою. Він нагадує таксу, але, видно, що це нечиста порода.

Портрет цього хлопчика дуже зворушливий і хвилюючий твір автора. Можливо, тому що описує важкий воєнний час, яке наклало відбиток на багато долі, в тому числі і дитячі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)