Тераса – П’єр Боннар

Тераса   Пєр Боннар

Боннара можна сміливо зарахувати до кращих пейзажистам XX століття. З ранньої юності він тонко відчував природу, вважаючи її “кращим ліками від міської суєти”.

Прекрасна, але недосяжна мрія про гармонійному злитті людини з природою втілилася в декількох ранніх роботах художника. Так, на картині “Тераса”, 1918 він пише подружню пару, “розчинену” у пишноцветъе саду. Цю роботу складно порахувати пейзажем в строгому сенсі слова.

Крім власне природи й людей, тут присутні деякі частини домашнього інтер’єру. Але ці деталі не відволікають глядача від краси навколишнього світу. Крони дерев, хмари, далекі поля написані “несправжніми” квітами, але чомусь все це здається куди більш справжнім, ніж сама точна кольорова фотографія. Пізні пейзажі Боннара, написані ним з вікна його майстерні, вражають буйством яскравих фарб і життєлюбством. Дерева, сонце, повітря вриваються у вікно художника.

Глядач відчуває, що цьому святу природи тісно на полотні. Подивіться на вогнище мімози у вікні на картині “Майстерня художника і мімоза”, 1939-46 . “Я став пейзажистом не тому, що пишу пейзажі, насправді я не так часто займаюся цим, – писав Боннар Матиссу. – Просто природа допомагає мені позбавитися від всього, що отруює мене”. Пейзажі Боннара і справді лікують душу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)