Дівчата в човні – Клод Моне

Дівчата в човні   Клод Моне

Оскар Клод Моне – живописець імпресіоніст, але в першу чергу француз за походженням, у своїй творчості черпав натхнення з повсякденного життя. Він не обходив стороною і нудні на перший погляд сцени реальності, і буйство характерів своїх героїв. Проте його творчість в основному було присвячено простим картин і емоціям умиротворення і спокою.

Талант Моне перетворювати густе масло в складне переплетення мазків наділяв подібні сюжети яскравістю і соковитістю. Така доля метаморфози спіткала полотно “Дівчата в човні”. Воно написано в кінці XIX століття імпульсивними сухими мазками в суміші з гладким накладенням пігменту, якщо мова йде про тканинах і шкірі героїнь. Його холодні фарби і мрачновати, що говорить про вечірньою річковий прогулянці. Зате леді, що зайнялися вечірньої риболовлею, виділяються білими плямами суконь. Такий контраст грає на руку автору, не вимагаючи додаткової промальовування контуру і гри світлотіні. Тематика картини, як звичайно, зрозуміла. Сюжет, напевно, був навіяний Моне сільським пейзажем Аржантея на березі Сени, в якому він проживав після відвідування Амстердама.

Різниця між міським і сільським пейзажами вразила художника, народивши на світ цілу серію “річкових” полотен. Причому дівчатам в човнах автор приділив дуже багато уваги, а бузкові тони і ультрамарин, в силу розвивається хвороби очей Клода Моне, тепер стали частими гостями в його картинах. Справжнє життя без прикрас і фантазій тече розмірено в “Дівчат”. Ось зарості чагарнику над озером, а ближче – дзеркало води. І відображення човна, і дами, і густота зелені чітко не прописані.

Навпаки, схематичними силуетами тут живуть люди, немає чіткої межі між площинами, ляпи масляної фарби “накидали” різноколірне листя на полотно. Але варто лише віддалитися від полотна, і ось воно! Мозаїка плям складається в зрозумілу картинку з особами, з вудками, з сукнями. Синява картини існує густим плямою суцільний тіні, а разом з тим тиші і вечірнього спокою. Затишок роботи поглинає імпульсивність міського життя. Немов чорна дірка імпресіонізму “Дівчата в човні” затягують в процес споглядання, змушують відійти на крок назад, потім далі і далі, щоб скласти воєдино шматки яскравих плям.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Дівчата в човні – Клод Моне.