Забава злого духа – Поль Гоген

Забава злого духа   Поль Гоген

Оригінальна назва картини “Arearea no varua ino” можна приблизно перевести як “Забава злого духа”. Arearea означає забава, пустотлива жарт, розвага, а varua ino – злий дух, диявол. На передньому плані зображені дві жінки – сидить і лежить. За ними пейзаж розділений по діагоналі на дві частини лежачим стовбуром дерева. Цей композиційний елемент Гоген часто використовував.

Ззаду зліва стоїть статуя богині Хіни, а праворуч від неї – блакитна маска. Далеко праворуч двоє людей б’ються або танцюють. Точна інтерпретація картини не ясна, проте основна тема – це конфлікт між життям, представленої богинею Хиной, і смертю, яку символізує маска. Два червоних фрукта між жінками на передньому плані можливо символізують спокуса.

Жінки поставлені перед вибором, в результаті якого їх чекає вічне життя, або смерть. Картина “Забава злого духа” перегукується з символізмом картиною “Дух померлого продовжує дивитися” і однойменної літографією, а також картиною “Біля моря” , де Гоген використовував схожі декоративні елементи.

Картина була передана в Нову Глиптотеку Карлсберга Хельгой Якобсен у 1927 році і в даний момент знаходиться в 65-му залі Глиптотеки. Інвентарний номер MIN 1832.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)