Життя – Пабло Пікассо

Життя   Пабло Пікассо

Робота визнана шедевром “блакитного періоду” творчості художника. Мабуть, саме в цій роботі яскраво виражена вся естетична і етична програма автора. Відомо, що сам художник не любив цю картину, вважаючи її недосконалою. Сюжет роботи складний і важко піддається аналізу.

Найчастіше, роботу інтерпретують дуже суб’єктивно, проектуючи дані біографії художника на зображення. Відомо, що самогубство друга художника справило сильне враження на останнього. Ситуацію ускладнювали невлаштованість і творчий застій майстра. Весь сюжет можна розділити на чотири незалежні частини.

Автор намагається поєднати в одній роботі такі поняття, як народження і смерть, любов і самотність. Крім складного сюжету, автор непросто організовує сам простір роботи. Три площини, в яких існує сюжет роботи, передбачають ті витребеньки кубізму, якими захопиться великий майстер зовсім скоро. Вражає статичність і млявість фігур, підкреслена блакитним холодним тоном.

Художник немов зображує світ мертвих, даючи своїй роботі суперечливе назву, щоб висловити своє непросте ставлення до навколишнього світу. Атмосфера моторошної тиші і статичності змушує публіку пережити той стан невпевненості і скорботи, яке становило світовідчуття автора під час створення картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)