Дора Маар з кішкою – Пабло Пікассо

Дора Маар з кішкою   Пабло Пікассо

Теодора Генрієтта Маркович або Дора Маар – талановитий фотохудожник і ще одне захоплення велелюбного Пікассо.

З усіх жінок, Дору Маар можна назвати самою блискучою і яскравою. Красива зовнішність, ексцентричну поведінку, безумовний талант поєднувався в цій незвичайній жінці. Не дивно, що художник упав перед настільки неординарною особою. Їх союз можна назвати союзом інтелекту й творчих задатків. Мадмуазель Маар справила величезний вплив на творчість Пікассо військового періоду, підштовхнувши його до авангардним течіям.

Художник малював красуню Маар завжди досить оригінально – це гострі кути, зламані лінії, спотворені пропорції. Крім характерних ознак зображення портретованої, загальним для всіх робіт, де головною героїнею виступає Дора, є зображенням всіляких капелюшків і довгих нігтів.

У представленій картині Маар зображена з невеликою чорною кішкою, що вельми алегорично. Відомо, що сам Пікассо називав кохану афганської кішкою, маючи на увазі її темперамент.

Що стосується стилістики роботи, то вона вирішена в кубічній манері. Особа, як водиться, являє собою деформоване карикатуру. Вухо розташувалося під правим оком, рот скривлений в химерній посмішці. Все обличчя представлено як в профіль, так і в анфас – “фірмовий” портретний стиль Пікассо.

За фігурою жінки розташувалася чорна кішка. Гармонійне одночасне зображення кішки і Дори можна представити як втілення сексуальності і хитрощі з вогненним темпераментом і творчої агресією.

Дивлячись на роботу, можна уявити, що почуття, які Маар викликала у майстра, були дуже різноманітні і суперечливі – від обожнювання і захоплення до роздратування і нетерпимості.

Разом із закінченням війни, закінчилися і стосунки митця і Дори. І сіли перший пережив розставання легко, то для фотохудожниці це подія стала переломним. Вона так до кінця життя і не оговталася, попавши в психіатричну лікарню, і провівши в ній досить тривалий час, вона вийшла отдула надломленним глибоко нещасною людиною.

Після смерті Маар в 1997 році архіви художниці шокували суспільство в шок – настільки очевидний був її недооцінений при житті талант і самобутність. Крім цього, були знайдені багато документів, що відобразили процес створення картин Пікассо. Зараз ці безцінні артефакти знаходяться в музеї Пабло Пікассо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)