Портрет Амбруаза Воллара – Пабло Пікассо

Портрет Амбруаза Воллара   Пабло Пікассо

Вражаюче твір великого Пікассо. Картина була створена взимку 1909-1910 р. і ознаменувала народження нового стилю – аналітичний або стереометричний кубізм.

Сам напрям зосереджується на перевтіленні простору шляхом спрощення та раціоналізації, в результаті ми отримуємо навколишній світ, складений з простих геометричних фігур, що не втрачає при цьому обсягу.

Амбруаз Воллар був відомим у ту пору колекціонером, видавцем, а також торговцем творами мистецтва. За матеріальну і моральну підтримку йому були вдячні безлічі видатних художників – Гоген, Сезанн, Ван Гог. Надавав Воллар заступництво і Пабло Пікассо, хоча і не прийняв його революційний кубізм.

Портрет Амбруаза Воллара нагадує розбите дзеркало, відображення якого встигло чудодійним способом зберегти обличчя баченого. Всі фрагменти картини розчленовані і одночасно зібрані в єдину гармонійну конструкцію з чистих кристалів.

Незважаючи на оригінальну манеру написання, сучасники сходилися в думці, що цей портрет є кращим з коли-небудь написаних нехай навіть і в реалістичній манері. До речі, серед авторів, які писали цієї видатної людини суцільно зірки художнього світу – Ренуар, Валлотон, Сезанн, Дені, Боннар. Сам Воллар не без задоволення згадував, як маленький чотирирічний син одного з його друзів, вперше побачивши портрет пензля Пікассо, вигукнув: “Це ж дядько Амбруаз!”.

І справді, всі, хто знав цього мецената, сходилися на думці, що Пікассо вдалося не тільки досягти разючої подібності, але і передати тонкі нюанси як характер і звички.

На картині ми можемо розглянути і відзначити приплюснутий ніс Воллара, прямий високий лоб, закриті очі, драматичне вираз обличчя, Пікассо дає розглянути глядачеві навіть потилицю героя. В одязі відчувається педантичність і елегантність, на що вказує білосніжний хустку, виглядав з кишені.

Кольори монохромні і не контрастні – головну роль тут відіграє сложносоставная геометрична конструкція. Переважають жовті, чорні, сірі та коричневі плавно переходять один в одного відтінки.

Незабаром створення, портрет був куплений купцем Сергієм Щукіним і перевезений до Росії. Картина по сей день знаходиться в Державному музеї образотворчих мистецтв ім. А. С. Пушкіна, будучи найкращим загальновизнаним шедевром аналітичного кубізму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Амбруаза Воллара – Пабло Пікассо.