Пейзаж на острові Мартініка – Поль Гоген

Пейзаж на острові Мартініка   Поль Гоген

Своєрідність живописної манери Поля Гогена особливим чином відбилося у створеному ним у 1887 році “Пейзажі на острові Мартініка”.

Пейзаж насичений і многопланов з точки зору композиції. Новий постимпрессионистический стиль помітний і в підборі фарб для полотна. “Пейзаж на острові Мартініка” привабливий, барвистий, екзотичний. Манера письма Гогена нагадує промальовування пастельними крейдами.

Різноманіття відтінків утворює райдужні переливи. Барвисті мазки розташовані не тісно один до одного, а як би з просвітами. Чому створюється ефект тремтить, живого зображення. Образ струмка на передньому плані картини відрізняється відносно цікавого колористичного рішення, в якому він виконаний. Струмок немов іскриться і заманює своїм блиском і світло-ліловим світлом, перебудовуючи простір навколо, надаючи йому елемент чарівних казкових світів.

Вироблення нового стилю вимагає структурування нового світу. Новий художній світ повинен бути принципово відмінним від буденного світу, світу одноцветности і одноплановости. Постімпресіонізм створює новий світ, наповнений безліччю нових ідей і сложносформулированних думок, які необхідно зрозуміти, але перш якось позначити, використовуючи для цього мистецтво зображення і нові художньо-зображувальні засоби.

“Пейзаж на острові Мартініка” увібрав в себе багато чого з ідей імпресіонізму, але більшою мірою картина являє собою основні принципи живопису постімпресіонізму. Це і складні багатоколірні полотна, часом надають картині зайву строкатість і яскравість; це і контрастні світлотіньові співвідношення, що наділяють картину помірної різкістю.

“Пейзаж на острові Мартініка” немов роздроблений на численні кольорові плями. Цьому відчуттю сприяє композиційна багатоплановість, хаос ліній, вигинів, хаос, зарождающий ідею кольору і форм. Картині притаманне самостійне існування, це всього лише барвисте зображення, створене з допомогою техніки олійного живопису, по-справжньому живе, пронизуючи полотно повітрям нового мистецтва і впевненими і твердими думками про майбутні зміни.

Пейзаж дихає спокоєм і гармонією, однак у ньому відчувається прихована, але стійка динаміка, зодягавсь це полотно на буття в нових законах вже нового постимпрессионистического мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пейзаж на острові Мартініка – Поль Гоген.