Регата в Аржантеї – Клод Моне

Регата в Аржантеї   Клод Моне

Моне любив Аржантей. З цим місцем пов’язано багато хорошого і сумного в житті художника. Сім років він жив у передмісті Парижа, яким є Аржантей, разом зі своєю родиною і ще не знав, що останній, 1878 рік, стане прощальним для нього, як за місцем, так і з дорогою дружиною, яка пішла з життя у вересні 1879 року. А поки Клод Моне живе майже безтурботно. Він багато пише на пленерах пейзажів Аржантея, будиночків, Сени з її мінливістю, садків.

Представлена картина “Регата в Аржантеї” стала однією з багатьох на тему вітрильних змагань. Кожна з таких робіт має власний характер, колірну гаму, характер виконання і емоції. Ця “Регата” – саме спокій і благодать. Вона тиха, застигла в очікуванні свого початку. На водній гладі штиль, річка великими прямокутними хвилями набігає на берег. Її чистота сліпить очі і відображає пейзаж, як дзеркало.

Полотно розділене на два світу – реальність і “задзеркаллі”. І те, що хитко відбивається у воді, написано уривчасто й різко. Однак цей світ не менш яскравий і соковитий, такий же марного, і життя вирує в ньому така ж цікава. Йдучи від вражень, викликаних сюжетом, хочеться попрацювати над аналізом полотна. Воно написано у рамках, установлених правил імпресіонізму. Тут багато соковитих фарб, як чистих, так і змішаних один з одним. Немає чорних плям і натяку на сажовий відтінок.

Всі тіні і півтони отримані за рахунок об’єднання спектральних відтінків. Картина не несе особливої значеннєвої навантаження, що також не суперечить ідеї імпресіонізму – писати те, що відчуваєш. Композиція малюнка поділена на дві горизонтальні складові.

Причому і перший план – вода, вона ж одна з частин картини, а також пейзаж верхній частині здаються рівнозначними. Палітра роботи має різну температуру, але в цілому здається теплою, завдяки приглушеною блакитний фарбі вохристими штрихами. “Регата в Аржантеї” – полотно наповнене, добре закомпанованное, легко читатися і належить до пейзажної живопису імпресіоніста Моне.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)