Лисячі вогні у Залізного дерева перевдягань в Одзі – Утагава Хиросигэ

Лисячі вогні у Залізного дерева перевдягань в Одзі   Утагава Хиросигэ

Гравюра відрізняється від решти аркушів серії, вона фантастична, зовсім нереальна й таємнича, хоча місце, зображене в ній, цілком конкретно. Це поля Седзоку, розташовані в безпосередній близькості від села Седзоку-мати, дахи будинків якої видніються в правій частині гравюри. Десь неподалік розташовувалося святилище Одзі Інарі, яке було головним серед храмів Інарі у восьми префектурах, утворюють район Канто. Увагу глядача привертає дерево енокі, в центрі аркуша і безліч лисиць з таємничими вогниками, які підтримувалися їх диханням.

За повір’ям, в останню ніч року лисиці всіх провінцій збиралися в Одзі, у дерева енокі, щоб прийняти вигляд придворних дам, а потім відправитися в святилище Інарі. Тому інша назва дерева – “Седзоку”, що означає “перевдягання”. Сімнадцять лисиць світло-оранжевого кольору з яскравими язичками полум’я, виділяються на тлі темного пейзажу, Силуети лисиць витончені і граціозні, вони ось-ось перетворяться у фрейлін. Праворуч мерехтять вогники інших наближаються лисиць.

Загальний колорит пізнішого листа стає набагато темніше раннього. Смуга бокаси, що проходить по верхньому краю гравюри дещо ширше і темніше, колір неба також насиченішим і зірки – яскравіше. Язички полум’я – жовто-оранжеві і чітко виділяються на темному фоні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Лисячі вогні у Залізного дерева перевдягань в Одзі – Утагава Хиросигэ.