Міст Кебаси і набережна Такэгаси – Утагава Хиросигэ

Міст Кебаси і набережна Такэгаси   Утагава Хиросигэ

Річкою Кебасигава називалося верхня течія каналу Хаттебори, який служив для проходу судів в бік затоки Едо. Міст через річку Кебасигава, називався Кебаси. Він був одним з найстаріших в Едо. На перилах мосту набалдашники у вигляді цибулини, як і на Ніхонбасі. Північний берег нижньої течії річки називався набережній Такэгаси. Тут знаходилися оптові магазини, які торгують бамбуком, який поставляли з півострова Босо і з префектури Симосукэ-але куні на плотах.

У гравюрі видно такі плоти. Бамбук складали на набережній, в результаті чого і утворилася стіна з бамбука. Висота стіни значно перебільшена Хиросигэ. Перед мостом – човен з виробами з бамбука. Вдалині видно мости Сумиябаси, Сирауобаси. Ще далі, за мостами, на лівому березі розташований квартал Хонхат-тебори. У світлі повного місяця міст переходить група городян, один з них з ліхтарем у руці.

Сібуя Кійосі розшифрував напис на ліхтарі: це ім’я різьбяра Екогава Хоритакэ, який працював з Хиросигэ над серією. В обох листах темно-синя смуга проходить поперек течії річки, на передньому плані. У пізньому варіанті відтіняється воли вздовж берега і небо за мостом. Навколо місяця з’являється синій ореол. Змінюється і колір картуша.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)