Міст Ніхонбасі в ясну погоду після снігопаду – Утагава Хиросигэ

Міст Ніхонбасі в ясну погоду після снігопаду   Утагава Хиросигэ

Хиросигэ розпочав свою серію “Сто видів Едо” з зображення засніженого мосту Ніхонбасі. На гравюрі показаний північний, так званий “рибний берег” між мостами Ніхонбасі і Эдобаси. Міст Ніхонбасі знаходився в центрі Едо і був нульовою точкою відліку відстані до різних районів Японії. Річка під мостом – Нихонбасигава, раніше звана Хара, впадала в затоку Едо.

Едо являв собою великий торговий центр, куди на кораблях доставляли товари по річці. Узбережжя біля мосту Ніхонбасі стало портом, ринком, оптовим містом-складом. Вище мосту Ніхонбасі були мости Иккоку і Яиуми. У цьому першому аркуші серії є всі символи Японії – гора Фудзі, міст Ніхонбасі і замок Едо. Ясна зимовий ранок, хмари забарвлені світлом сонця.

На передньому плані – “рибний берег” у всіх подробицях: розкладена свіжа риба, снують лоточники, перекупающие її, і торгують рознос. Зліва видно білі стіни складів – це символ столиці, ознака багатства городян. По мосту Ніхонбасі дайме зі слугами направляються в Кіото. У первісному варіанті червоне зарево сходу було вирішено в яскраво-жовтих тонах, а смуга бокаси, що проходить по центру річки, була смешена до її берегів і не була синяво-чорною, як у більш позлнем варіанті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Міст Ніхонбасі в ясну погоду після снігопаду – Утагава Хиросигэ.