Вулиця в Овере – Вінсент Ван Гог

Вулиця в Овере   Вінсент Ван Гог

Живописне полотно “Вулиця в Овере” написано в 1890 році і на даний момент зберігається в колекційних фондах Художнього музею Атенеум в Гельсінкі.

На картині зображений пейзаж французької вулиці в Овере. Цей пейзаж володіє сильним емоційним впливом. І, здавалося б, немає нічого незвичайного в композиційному вирішенні полотна. Максимальна оригінальність полотна полягає власне в тому, як втілена основна художня ідея.

Для картини характерні контрасти, різкі розмежування кольору, і крім того, яскравий, інтенсивний контур, відкриті, практично без півтонів і відтінків, кольору.

Створюється враження, що нанесені мазки недбало, уривчасто, скоро. Подібне явище, в свою чергу, народжує відчуття безперервної динаміки штриха, видозміна образів, трепет силуетів.

Контрастними квітами в картині є червоний, зелений, білий, синій і контурний чорний.

Небо прописано як ніби ривками, і не промальовано навіть, а ледь позначене. Тим не менш, динаміка штриха, з допомогою якої промальовано небо, задає емоцію хвилювання, безперервного руху повітря і хмар.

Кілька більш декоративними і деталізованими виглядають зображення будинків, дороги. Гранично реалістичне зображення відкидається художником, він прагне передати щось більше, ніж зліпок дійсності. Його цікавить саме життя, життєві форми як такі, якими б вони не були. Під пензлем художника навколишній його світ змінюється, видозмінюючись зовсім або розщеплюючись на нерівні частки, контрастуючи і вступаючи в колірне або композиційне протиріччя.

Використання прийому контрасту, по всій видимості, покликане відобразити це протиріччя, закладене в основу твору і виконує роль головної художнього завдання. І, мабуть, це протиріччя, в першу чергу, жило в самому художнику, поступово посилюючись і деструктурируя не тільки його душевний склад, але і почасти ті твори, які він, долаючи всіляко часто важкий свій стан, створював, незважаючи ні на що, довіряючи лише життя і її настільки красивим і настільки хибних форм. В житті ж самого Ван Гога все частіше переважали образи болю, горя і нерозуміння. Вінсент Ван Гог пішов з життя невизнаним генієм, але, незважаючи на це назавжди отримав звання великого художника свого часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)