Натюрморт: ваза з олеандрами і книгами – Вінсент Ван Гог

Натюрморт: ваза з олеандрами і книгами   Вінсент Ван Гог

Квіти часто з’являлися на полотнах Ван Гога. Після переїзду в Париж він постійно пише букети, щоб навчитися передавати інтенсивність і чистоту їх кольору. Арльские натюрморти відрізняються більшою жвавістю і яскравістю почуттів. Тут він пише квіти як частина живої природи, яка була для нього головним джерелом натхнення.

На цьому натюрморті 1888 року художник зобразив олеандри, що стоять в невеликій вазі. Їх розлогі гілки займають всю верхню частину композиції. Внизу зліва Ван Гог помістив дві книги. За жовтим кольором обкладинок можна припустити, що це французькі романи, якими в той час зачитувався художник.

Як і в багатьох інших натюрмортах з квітами, тут Ван Гог використовує яскраві колірні контрасти, завдяки чому досягається найбільша інтенсивність і чистота кольору. Але завдяки тонкому колористичним підходу ці контрасти здаються надзвичайно м’якими і гармонійними. Ніжно-рожеві китиці квітів олеандра спалахують яскравими плямами на світло-зеленому фоні.

Манера виконання деяких деталей натюрморту близька до мистецтва японських гравюр. Барвистість і оптимістичність картини висловлює безмежну радість від милування красою живої природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт: ваза з олеандрами і книгами – Вінсент Ван Гог.