Ваза з червоними гладіолусами II – Вінсент Ван Гог

Ваза з червоними гладіолусами II   Вінсент Ван Гог

Ван Гог часто звертався до теми квітів. В своїх натюрмортах художник намагався експериментувати з кольором, посилюючи його відтінки і доводячи виразність барвистих сполучень до максимуму.

В цьому натюрморті, написаному в 1886 році, Ван Гог зобразив гладіолуси. Їх яскравий, насичений червоний колір спалахує на темно-зеленому тлі, а довгі листки стрілами спрямовані вгору. Красива ваза з хитромудрим візерунком золота виділяється на загальному темноватом тлі, відразу звертаючи на себе увагу глядача.

Кілька невеликих білих айстр трохи губляться серед пишних гладіолусів. Частина з них кинута на яскраву жовто-помаранчеву скатертину. Зелена стіна має тепловатий відтінок, але зелень квітів на її тлі не втрачається. Плями зеленого видно і на скатертині, і на кинутих на неї айстрах.

У натюрморті з першого погляду впізнається живописний почерк Ван Гога. Весь колірний лад картини заснований на яскравому, контрастному поєднанні протилежних кольорів. Тим не менш, таке поєднання аж ніяк не здається кричущим. Зовсім, здавалося б, несумісні кольори завдяки колористичним дару автора дуже гармонійно співіснують в цьому натюрморті, доповнюючи і підсилюючи один одного.

Як колірний лад, так і манера написання цієї картини дуже напружена і енергійна, вона несе в собі всю інтенсивність почуттів, яку намагався передати Ван Гог.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Ваза з червоними гладіолусами II – Вінсент Ван Гог.