Натюрморт: ваза з ірисами на жовтому тлі – Вінсент Ван Гог

Натюрморт: ваза з ірисами на жовтому тлі   Вінсент Ван Гог

В квітні 1890 року Ван Гог створив кілька натюрмортів-з квітами. Серед них особливо виділяються два полотна з великими букетами фіолетових ірисів. Один з них художник розмістив на рожевому тлі. Для другого ж він спеціально вибрав яскравий жовтий колір, який сильно контрастував з кольором пелюсток. Художник хотів з допомогою яскравого поєднання протилежних відтінків максимально посилити інтенсивність барвистого ладу картини.

Вся композиція будується так, щоб виділити і підкреслити це контрастне поєднання. Ван Гог практично не приділив уваги деталям, як би об’єднавши їх в одну загальну масу з допомогою жовтого кольору. Це дозволяє зосередити увагу глядача на яскравому фіолетовій плямі ірисів посеред полотна.

Манера виконання близька до японського мистецтва. Светотеневая моделювання предметів майже відсутня. Ван Гог зображує всі деталі плоскими, заливаючи широкі ділянки суцільними рівномірними плямами.

Картина була написана в техніці імпасто, з допомогою накладення густого шару олійної фарби. Попри сильну контрастність, вона сповнена ніжності й ліризму. Художник акуратно і любовно виписав ніжні пелюстки квітів, зворушені в’яненням.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)