Вулиця з платанами поруч зі станцією Арли – Вінсент Ван Гог

Вулиця з платанами поруч зі станцією Арли   Вінсент Ван Гог

“Вулиця з платанами поруч зі станцією Арль” – робота пізнього творчості художника – постімпресіоніста Вінсента Віллема ван Гога. Написана вона якраз після переїзду автора в Арль на південь Франції для створення власної “Майстерні півдня”. “Вулиця” стала новим диханням і, як здавалося самому ван Гогу, іншим способом вираження через колір і синтез фарб з малюнком. Полотно вийшло дуже соковитим і дуже жовтим. Неймовірна спекотна французька весна була захоплена художником на станції.

Алея з платанів ще зовсім гола. Платани дуже красиві в листі і прохолоді крон, але весняний розквіт ще не дав ні нирок, ні пагонів. Палітра полотна побудована на контрасті, притаманному імпресіонізму. Нарівні з яскраво-лимонним парканом існує досконала протилежність – фіолетовий складу. Він біжить по мосту на палях, забарвлюючи небо бузковим димком, тим самим, що виривається з труби паровоза. Незважаючи на ранок, а це саме ранок, судячи з нерізким тіням і безлюдий, деякі городяни вже прокинулися. Вони маячать темними штрихами на дальньому плані в отворі воріт. Техніка живопису Вінсента відрізняється дитячістю і простотою. Покриття маслом дуже багато стоять окремо мазків хаотичного напрямку, – трава – вертикально, тіні – горизонтально, і так далі.

Зверніть увагу на ці самі тіні платанів. Вони не мають чіткої межі, нагадують дитячу драбинку і зовсім бузкові. Тіні без домішки чорного пігменту – своєрідний гасло імпресіоністів і постімпресіоністів, зрозуміло. Ван Гог чітко дотримується цих правил у своїй “Вулиці”. Настрій картини штовхає тільки до радісних вражень і навіть розбурхує голодний апетит до чогось солодкого, медового та соковитому.

Не економлячи на колір і протилежність відтінків, ван Гог виплеснув свою емоційність на полотно. Бути може, віддача веселості творчості і полотнам спустошила його власне я, власний розум і життя… Проте, шанувальникам творчості Вінсента не обов’язково знати цю сторону його життя, вирушаючи у подорож по довгій алеї з платанів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Вулиця з платанами поруч зі станцією Арли – Вінсент Ван Гог.