Зелені поля пшениці – Вінсент Ван Гог

Зелені поля пшениці   Вінсент Ван Гог

Першу половину 1890 року Ван Гог провів у лікарні для душевнохворих Сен-Ремі. Він не мав можливості залишати територію лікарні, але його кона відкривався вид на поля за її парканом. Навесні, незадовго до виходу, він пише один з таких видів.

Ван Гог вибрав гранично просту композицію. Картина складається з двох майже рівних за величиною частин і позбавлена будь-яких вертикальних елементів, не рахуючи кількох тонких травинок, самотньо гойдаються на вітрі. Можливо, у виборі такого мотиву відбилося те відчуття внутрішньої спустошеності, яке було невід’ємною частиною хвороби художника і його вічним супутником в останні роки життя.

Ван Гог використовує хвилясті мазки. Закручені обриси об’єктів пейзажу роблять його декоративним і умовним. В цьому знайшла своє відображення спроба Ван Гога піти від реальності у свій внутрішній світ, який не знаходив точок зіткнення з навколишньою дійсністю, з-за чого перебував з нею в безперервному конфлікті.

Відчуття туги, смутку і відчуженості знаходить відображення в абсолютно холодною і колірній гамі. Вона злегка пожвавлюється яскравим кольором неба, поцяткованого білими закрученими хмарами. Небо наче відображається в доріжці, роблячи її майже блакитний, і в зелені пшениці. На передньому плані ця блакить набуває трохи більш теплий відтінок, контрастуючи з окремими мазками жовтої фарби.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)