Міст Яиуми – Утагава Хиросигэ

Міст Яиуми   Утагава Хиросигэ

Міст Яцуми-але хасі перекладається як “Міст восьми видів” цифра вісім означає множинність чого-небудь, а це значить, що з нього відкриваються види в будь-якому напрямку. Хиросигэ показує лише один – панораму з Эдоским замком, особняками дайме зліва і двома мостами – Азэникамэбаси і Досанбаси. Але з цього місця можна було побачити всі вісім мостів, це ще одне значення назви Яцуми-але хасі. Цей міст ще відомий як міст Иккокубаси, він стояв на місці злиття річки Нихонбасигава і каналу, що веде до замку Едо.

У гравюрі показана тільки верхня частина його перил, а численна юрба лише позначена верхівками парасольок перехожих, крокуючих впритул: тут завжди було багатолюдно. Можливо, тому на одній із сторін мосту була встановлена табличка з інформацією про загублених дітей. На передньому плані – изяшная гілка верби. На річці два човни, на одній перевозять дрова, з іншого закидають мережі. В центрі, вдалині видніється замок Эдодзе, над яким, на горизонті підноситься Фудзіяма. У літньому небі ширяють ластівки.

У порівнянні цих двох аркушів, раннього і пізнього, можна відзначити загальну кольорову насиченість пізнішого варіанту. Тонкі градації кольору першого варіанту відбитка стають кілька грубіше в наступному.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)