Арльские дами – Вінсент Ван Гог

Арльские дами   Вінсент Ван Гог

Вінсент Ван Гог – представник напряму постімпресіонізму в живопису. При житті він не був визнаний, фактично старцював, а сьогодні його полотна – гордість будь-якого музею і удача для аукціонного дому.

Друга назва представленої картини відноситься до села Эттен в Голландії, де жили батьки Ван Гога. Таким чином, на полотні з’являється голландська селянка, доглядає за квітами, і капустяне поле на задньому плані. Яскравий колір і червона тінь на парасольці пов’язані з сліпучим світлом Провансу.

Полотно написане не з натури, а по уяві. Все в ньому площинно – і фігури, і пейзаж. Простір розгортається не в глибину, воно йде паралельно площині полотна окремими зонами – такий метод Ван Гог запозичив у японських художників. Всередині “зони” насичені стрімкими відчутними мазками, що створюють внутрішній динамізм форм.

“Арльские дами” – твір неоднозначне, досить складне. Незважаючи на яскравий колорит фарб, картина викликає у глядача мимовільне почуття тривоги, усугубляемое сумними обличчями йдуть жінок. Робота написана 8 останні роки життя художника, коли навколишній світ приносив йому тільки страждання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Арльские дами – Вінсент Ван Гог.