Дерев’яні сараї – Вінсент Ван Гог

Деревяні сараї   Вінсент Ван Гог

Це один з творів, написаних під час перебування в лікарні для душевнохворих у Сен-Ремі. Як і багато роботи цього періоду, воно є відображенням стану депресії, пригніченості і тривоги, яке призвело Ван Гога до захворювання.

Художник зображує один із пейзажів в околицях колишнього монастиря, в якому розташовувалася лікарня. Можливість писати на природі представлялася Вінсенту всякий раз, коли йому ставало легше. Центром композиції автор робить кілька дерев’яних сараїв на краю широкого поля з групою чагарників. На дальньому плані – темний ряд кипарисів, що тягнуться гострими верхівками до неба, і високі червоні пагорби. Над усім цим нависає важке, затягнуте темними хмарами грозове небо. Його яскраво-сині фарби донизу втрачають насиченість, стаючи місцями майже чорними.

Земля і сараї забарвлюються в яскраво-оранжевий колір, листя чагарників і трава закручуються вихорами, а сараї автор оточує суцільним чорним контуром. Вони здаються самотніми і незахищеними серед непривітного пейзажу. Темно-вогняна колірна гамма, глибокі тіні, гострі штрихи мазків передають важкий настрій пригніченості і безвихідності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дерев’яні сараї – Вінсент Ван Гог.