Бульвар Кліші – Вінсент Ван Гог

Бульвар Кліші   Вінсент Ван Гог

На картині, написаної в 1887 році, Ван Гог відобразив куточок бульвару неподалік від вулиці Лепік. На бульварі Кліші у свій час жили художники П. Синьяк, Ж. Сера, ДЖ. Рассел. Тут же було і кафе “Тамбурин”. У 1887 році група художників, в числі яких був і Ван Гог, організувала в цьому закладі невелику виставку. Ван Гог, як і інші паризькі художники, часто зображував місцеві міські пейзажі. Бульвари, маленькі вулички, кафе і вдома Парижа не раз ставали сюжетами для його полотен.

Ця картина є однією з найбільш импрессионистических робіт Ван Гога. Художник посилює перспективу, вибираючи високу точку зору, що викликає у глядача чітке відчуття поточної міського життя. Небо зображено з допомогою поєднання швидких, легких мазків блакитного і охристого відтінків, передавальних хиткість повітря.

Бульвар з масивними кам’яними будинками на дальньому плані йде в легку туманну млу, а на стінах будівель і кам’яній кладці мостовий видно бузково відсвіти неба, що робить картину ще більш живою і повітряної. Тонкі легкі гілки осінніх дерев підтримують це відчуття, гублячись на тлі хмар. Зосередивши увагу на передачі гри світла і повітряного середовища, художник не надає значення обсягами, зображуючи будинку і йдуть по вулиці пішоходів швидкими короткими мазками.

Праворуч на картині можна розгледіти початок вулиці Лепік, де жив художник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Бульвар Кліші – Вінсент Ван Гог.