Валуни і дуб – Вінсент Ван Гог

Валуни і дуб   Вінсент Ван Гог

Картину “Валуни і дуб” Ван Гог створив у 1888 році в Арлі. У той час художник дуже багато малював, у тому числі з натури. Цей пейзаж він написав у горах неподалік від Арля.

Композиція картини дуже цікава. Майже половину полотна займає високий пагорб. Верхня частина відведена неба і молодому дубу. Ван Гог має дерево майже посередині між правим і лівим краями картини і впритул підводить до верхнього її краю. Тим самим він порушує класичні канони композиції, але це не дивно, оскільки всі його мистецтво було новаторським.

У пейзажі домінують холодні кольори. Дуже гармонійно передані блакитні і рожеві відтінки неба. Листя дерева практично вся написана блакитним і ультрамарином. Цими ж квітами прописані контури і тіньові частини важких валунів. Таке переважання синього кольору добре передає атмосферу, створюючи враження легкості.

Ставлення художника до дикої природи виразилося тут в манері написання картини. Пейзаж написаний різкими енергійними мазками. Ваг Гог не змішував фарби на палітрі, завдаючи чисті кольори прямо на полотно. Картина буквально пронизана атмосферою первозданної природи. Ван Гог як не можна краще передав дику красу і загадковість незайманого куточка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Валуни і дуб – Вінсент Ван Гог.